filmweb.pl
Filmy
Strona główna filmów
Premiery i zapowiedzi
Zwiastuny
Baza filmów
Baza osób kina
Baza postaci
Baza światów
Nagrody
Newsy
Recenzje
Magazyn
Filmweb poleca
Programy filmwebu
Seriale
Strona główna seriali
Premiery i zapowiedzi
Baza seriali
Baza programów
Newsy
Recenzje
Serial Killers
Gry
Strona główna gier
Premiery i zapowiedzi
Baza gier
Recenzje gier
Rankingi
Ranking nowości
Ranking top 500
Ranking oczekiwanych
Nowości serialowe
Seriale top 500
Filmy na VOD
Seriale na VOD
Oryginalne produkcje
Ludzie filmu
Najlepsze role
Gry wideo
Box office
Filmy dla mężczyzn z marką BIC
Canal+
Mój Filmweb
Oceny znajomych
Rekomendacje
Mój profil
Chcę zobaczyć
Moje oceny
Konkursy
Quizy
Ankiety
Ranking użytkowników
Forum
Repertuar Kin
VOD
Popularne
Nowości
Najlepsze
Wkrótce
Darmowe
Program TV
Program TV
Zobacz sekcję
Goya
1999
http://www.premiosgoya.com/
Hiszpańska Akademia Sztuk Filmowych
Goya
Najlepszy film
wygrane
Dziewczyna marzeń
(1998)
W 1938 roku do Berlina przybywa ekipa filmowa z Hiszpanii, by nakręcić andaluzyjski musical.
nominacje
Dziadek
(1998)
Dzielnica
(1998)
Otwórz oczy
(1997)
Najlepsza aktorka
wygrane
[Penélope Cruz]
Penélope Cruz
jako Macarena Granada w filmie
Dziewczyna marzeń
(1998)
nominacje
Cayetana Guillén Cuervo
Dziadek
(1998)
Najwa Nimri
Kochankowie z Kręgu Polarnego
(1998)
Leonor Watling
La Hora de los valientes
(1998)
Najlepszy aktor
wygrane
[Fernando Fernán Gómez]
Fernando Fernán Gómez
jako Don Rodrigo de Arista Potestad w filmie
Dziadek
(1998)
nominacje
Antonio Resines
Dziewczyna marzeń
(1998)
Gabino Diego
La Hora de los valientes
(1998)
Eduardo Noriega
Otwórz oczy
(1997)
Najlepszy reżyser
wygrane
[Fernando León de Aranoa]
Fernando León de Aranoa
Dzielnica
(1998)
nominacje
José Luis Garci
Dziadek
(1998)
Fernando Trueba
Dziewczyna marzeń
(1998)
Alejandro Amenábar
Otwórz oczy
(1997)
Najlepsza aktorka drugoplanowa
wygrane
[Adriana Ozores]
Adriana Ozores
jako Flora w filmie
La Hora de los valientes
(1998)
nominacje
Alicia Sánchez
Dzielnica
(1998)
Loles León
Dziewczyna marzeń
(1998)
Rosa Maria Sardà
Dziewczyna marzeń
(1998)
Najlepszy aktor drugoplanowy
wygrane
[Tony Leblanc]
Tony Leblanc
jako Ojciec w filmie
Torrente: Przygłupia ręka sprawiedliwości
(1998)
nominacje
Agustín González
Dziadek
(1998)
Francisco Algora
Dzielnica
(1998)
Jorge Sanz
Dziewczyna marzeń
(1998)
Najlepszy scenariusz oryginalny
wygrane
Dzielnica
(1998)
Fernando León de Aranoa
nominacje
Dziewczyna marzeń
(1998)
Carlos López
,
Miguel Ángel Egea
Kochankowie z Kręgu Polarnego
(1998)
Julio Medem
Otwórz oczy
(1997)
Mateo Gil
,
Alejandro Amenábar
Najlepszy scenariusz adaptowany
wygrane
Mensaka
(1998)
Salvador García Ruiz
nominacje
Dziadek
(1998)
José Luis Garci
,
Horacio Valcárcel
Los Años bárbaros
(1998)
José Ángel Esteban
,
Carlos López
,
Nicolás Sánchez Albornoz
,
Fernando Colomo
Mararía
(1998)
Antonio José Betancor
,
Carlos Álvarez
Najlepsza charakteryzacja (makijaż i fryzury)
wygrane
Dziewczyna marzeń
(1998)
Gregorio Ros i Antonio Panizza
W 1938 roku do Berlina przybywa ekipa filmowa z Hiszpanii, by nakręcić andaluzyjski musical.
nominacje
Dziadek
(1998)
Cristóbal Criado i Alicia López (I)
Los Años bárbaros
(1998)
José Quetglás i Mercedes Guillot
Otwórz oczy
(1997)
Paca Almenara, Colin Arthur i Silvie Imbert
Najlepsza debiutująca aktorka
wygrane
[Marieta Orozco]
Marieta Orozco
jako Susi, siostra Javi w filmie
Dzielnica
(1998)
nominacje
Violeta Rodríguez
Cosas que dejé en La Habana
(1997)
Goya Toledo
Mararía
(1998)
María Esteve
Nada en la nevera
(1998)
Najlepsza muzyka oryginalna
wygrane
Kochankowie z Kręgu Polarnego
(1998)
Alberto Iglesias
Ana i Otto, będąc jeszcze dziećmi, zakochują się w sobie. Nie wiedzą jednak, że wielka miłość zmieni całe ich życie.
nominacje
Dziewczyna marzeń
(1998)
Antoine Duhamel
Los Años bárbaros
(1998)
Juan Bardem
Mararía
(1998)
Pedro Guerra
Najlepsza scenografia
wygrane
Dziewczyna marzeń
(1998)
Gerardo Vera
W 1938 roku do Berlina przybywa ekipa filmowa z Hiszpanii, by nakręcić andaluzyjski musical.
nominacje
Dziadek
(1998)
Gil Parrondo
Mararía
(1998)
Félix Murcia
Otwórz oczy
(1997)
Wolfgang Burmann
Najlepsze efekty specjalne
wygrane
El Milagro de P. Tinto
(1998)
nagrodzeni Raúl Romanillos, Félix Bergés
nominacje
Dziewczyna marzeń
(1998)
Emilio Ruiz del Río i Alfonso Nieto
La Hora de los valientes
(1998)
Juan Ramón Molina
Otwórz oczy
(1997)
Reyes Abades, Alberto Esteban (I) i Aurelio Sánchez
Najlepsze kierownictwo produkcji
wygrane
Dziewczyna marzeń
(1998)
Angélica Huete
W 1938 roku do Berlina przybywa ekipa filmowa z Hiszpanii, by nakręcić andaluzyjski musical.
nominacje
Dziadek
(1998)
Luis María Delgado
,
Valentín Panero
La Hora de los valientes
(1998)
Mikel Nieto
Otwórz oczy
(1997)
Emiliano Otegui
Najlepsze kostiumy
wygrane
Dziewczyna marzeń
(1998)
Lala Huete
,
Sonia Grande
W 1938 roku do Berlina przybywa ekipa filmowa z Hiszpanii, by nakręcić andaluzyjski musical.
nominacje
Ci, którzy kochają
(1998)
Mercè Paloma
Dziadek
(1998)
Gumersindo Andrés
La Hora de los valientes
(1998)
Javier Artiñano
Najlepsze zdjęcia
wygrane
Mararía
(1998)
Juan Ruiz Anchía
nominacje
Dziadek
(1998)
Raúl Pérez Cubero
Dziewczyna marzeń
(1998)
Javier Aguirresarobe
Tango
(1998)
Vittorio Storaro
Najlepszy debiut reżyserski
wygrane
[Santiago Segura]
Santiago Segura
Torrente: Przygłupia ręka sprawiedliwości
(1998)
nominacje
Javier Fesser
El Milagro de P. Tinto
(1998)
Salvador García Ruiz
Mensaka
(1998)
Miguel Albaladejo
Pierwsza noc mego życia
(1998)
Najlepszy debiutujący aktor
wygrane
[Miroslav Táborský]
Miroslav Táborský
jako Vaclav Passer w filmie
Dziewczyna marzeń
(1998)
nominacje
Ernesto Alterio
Los Años bárbaros
(1998)
Tristán Ulloa
Mensaka
(1998)
Javier Cámara
Torrente: Przygłupia ręka sprawiedliwości
(1998)
Najlepszy dokumentalny film krótkometrażowy
wygrane
Confluencias
(1998)
Pilar García Elegido
Najlepszy dźwięk
wygrane
Tango
(1998)
Carlos Faruolo
,
Alfonso Pino
,
Jorge Stavropulos
nominacje
Dziadek
(1998)
José Antonio Bermúdez
,
Diego Garrido
,
Antonio García
Dziewczyna marzeń
(1998)
Dominique Hennequin
,
Pierre Gamet
,
Santiago Thévenet
Otwórz oczy
(1997)
Patrick Ghislain
,
Ricardo Steinberg
,
Daniel Goldstein
Najlepszy fabularny film krótkometrażowy
wygrane
Un Día perfecto
(1998)
Jacobo Rispa
nominacje
Genesis
(1998)
Nacho Cerdà
Patesnak, un cuento de Navidad
(1998)
Iñaki Elizalde
Rufino
(1998)
Octavi Masia
Viaje a la luna
(1998)
Frederic Amat
Najlepszy film animowany
wygrane
¡Qué vecinos tan animales!
(1998)
nominacje
Książę Alhambry
(1998)
Najlepszy film europejski
wygrane
Bokser
(1997)
Jim Sheridan
Były bojownik IRA opuszcza więzienie po czternastu latach. Postanawia wrócić na ring oraz zorganizować w Belfaście klub bokserski dla katolików i protestantów, co budzi sprzeciw jego dawnego otoczenia.
nominacje
Kwiecień
(1998)
Nanni Moretti
Marius i Jeannette
(1997)
Robert Guédiguian
Złodziej
(1997)
Paweł Czuchraj
Najlepszy montaż
wygrane
Kochankowie z Kręgu Polarnego
(1998)
Iván Aledo
Ana i Otto, będąc jeszcze dziećmi, zakochują się w sobie. Nie wiedzą jednak, że wielka miłość zmieni całe ich życie.
nominacje
Dziadek
(1998)
Miguel González Sinde
Dziewczyna marzeń
(1998)
Carmen Frías
Otwórz oczy
(1997)
María Elena Sáinz de Rozas
Najlepszy zagraniczny film hiszpańskojęzyczny
wygrane
Latarnia
(1998)
Eduardo Mignogna
nominacje
Amaneció de golpe
(1998)
Carlos Azpúrua
De noche vienes, Esmeralda
(1997)
Jaime Humberto Hermosillo
Kleines Tropicana - Tropicanita
(1997)
Daniel Díaz Torres
Wyróżnieni w roku 1999
Dziewczyna marzeń
(
7/18
)
Dzielnica
(
3/6
)
Kochankowie z Kręgu Polarnego
(
2/4
)
Torrente: Przygłupia ręka sprawiedliwości
(
2/3
)
Dziadek
(
1/13
)
La Hora de los valientes
(
1/6
)
Mararía
(
1/5
)
Mensaka
(
1/3
)
Tango
(
1/2
)
El Milagro de P. Tinto
(
1/2
)
Pobierz aplikację Filmwebu!
Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.